בריכת נוי בגינה

כתבה-על-הגינה-שלי-ב-MAKO

מלכי הג'ונגל: המשפחות שהכניסו את הטבע הביתה דידי רפאלי | mako | פורסם 18/06/13 15

מלכי הג'ונגל: המשפחות שהכניסו את הטבע הביתה

דידי רפאלי | mako | פורסם 18/06/13 15:00:08

מיכל אליעד טיפחה את הגינה בביתה בזכרון יעקב כתחביב מינורי, וכיום יש לה שם בריכת נוי מדורגת וחצר מטורפת שמושכת אליה בעלי חיים. משפחת בר מהרצליה רצתה בית עם גינה אבל סירבה לעזוב את העיר, אז היא הפכה את מרפסת הבית לחצר של ממש. אריק פלג חיבר חצר בית בטבעון לוואדי שלמרגלותיו בצורה מושלמת. קבלו הצצה

לרבים מאיתנו יש חלום על בית עם גינה, מקום בו הילדים יתרוצצו וישחקו להם בכיף. אבל יש משפחות שלא הסתפקו בכך, לקחו את החלום הזה צעד קדימה והכניסו את הטבע ממש אל תוך ביתם. המשפחות הבאות לא הסתפקו בכמה אדניות ומדשאה מטופחת, הן הפכו את החצר שלהן למיני פארק לאומי עם עצי פרי, בריכות נוי והמון צמחייה שמושכת אליה לא מעט חיות שבאות לבקר. בואו להכיר משפחה שהפכה את המרפסת שלה לפיסת גן עדן עם מדשאות ופינת חי, משפחה שאימצה את הוואדי והפכה אותו לטרסות משגעות ואת ההייטקיסטית שהפכה בזכות הגינה שלה לאדריכלית נוף.

הגינה שצמחה איתי: זכרון יעקב
בריכת נוי בגינה
החלק האהוב על הדיירת בגינה | צילום: GreenDreams

לפני חמש עשרה שנים עברה מיכל אליעד, הייטקיסטית משופשפת, לביתה החדש שבזכרון יעקב. החצר החדשה והריקה הפכה לתחביב שלה, למרות שהיא לא ממש הבינה מה היא עושה. "הגלגול הראשון של הגינה לא היה כל כך מוצלח", מספרת אליעד, "אבל השינויים שהתחוללו בגינה למעשה הקבילו לצמיחה האישית שלי".

ספסל ליד בריכת נוי
פינה להירגע בה בסוף יום לחוץ | צילום: GreenDreams

ההתעסקות והלמידה בחצר הביתית גרמה למיכל לזנוח קריירה מצליחה בת 20 שנה בתחום ההייטק ולהתמסר ללימודי אדריכלות נוף. "הגינה הזו צמחה איתי ובזכותה עברתי מהפך מקצועי", מספרת מיכל, שעובדת כיום כאדריכלית נוף. במהלך השנים עברה הגינה גלגולים ושינויים, עד שלפני שלוש שנים נערך שיפוץ יסודי בביתה שכלל הרחבה של הבית. כתוצאה מהשיפוץ הנרחב נעקרה רוב צמחיית הגינה והמדשאה. ההזדמנות הזאת העניקה למיכל את היכולת לעצב את הגינה שלה מחדש, הפעם בתכנון מחושב ועל פי הניסיון שצברה במהלך השנים כמעצבת גינות.

"מפני שהילדים שלי כבר גדלו החלטתי לוותר על המדשאה", מספרת מיכל. "כל התהליך הזה היה מאוד מורכב עבורי אבל בסופו יצרתי מפלט מרגיע שמעניק לי השראה אינסופית".

גינות
פינה להירגע בה בסוף יום לחוץ | צילום: GreenDreams

הגן מעוצב בסגנון ים תיכוני כשהפינה המרכזית והאהובה על מיכל היא בריכת נוי מדורגת שבנויה משני מפלסי מים שביניהם מפל מדרגות. מיכל מספרת שמספיקות לה עשר שניות של ישיבה ליד הבריכה כדי להירגע מיום שוחק במיוחד. "הגינה מושכת אליה גם בעלי חיים רבים שבאים לבקר: ציפורים שבאות להשתכשך במים, שפיריות, פרפרים, ואפילו קיפוד הגיע להתארח לא מזמן", היא אומרת. בתכנון ועיצוב הגינה הושם דגש על תחזוקה קלה וכמות מים שלא מצריכה עלויות נוספות. בגינה הצבעונית והפורחת   נהנים דיירי הבית מפירות הפיטנגו, שסק, הגפן, הפיג'ויה, גויאבה, תותית, פומלה ותפוז ננסי. כמו כן, צמחי תבלין, לבנדר, שיחי ברונפלסיה ויסמין אופפים את החצר בריחות מופלאים.

ציפורים על מפל בבריכת נוי
פינה להירגע בה בסוף יום לחוץ | צילום: GreenDreams

כתבה:  
מיכל אליעד, עיצוב גינות ואדריכלות נוף ©

שתפו את המאמר הזה:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
Print
דילוג לתוכן