ננדינה-1

צמח חודש פברואר – ננדינה

הצמח של חודש פברואר - ננדינה הנסיכה העדינה והיפה. יש צמחים שצועקים את יופיים למרחוק, בבוטות, ברעש וצלצולים. יש צמחים שהם עדינים, אציליים ויפיפיים. כמו נסיכה ביישנית. הננדינה היא כזו.

הצמח של חודש פברואר – ננדינה הנסיכה העדינה והיפה
יש צמחים שצועקים את יופיים למרחוק, בבוטות, ברעש וצלצולים. יש צמחים שהם עדינים, אציליים ויפיפיים. כמו נסיכה ביישנית. הננדינה היא כזו.

תמיד עדינה, תמיד מיוחדת, ויש לה יופי קלאסי מיוחד שמשתנה לאורך כל השנה. הננדינה אוהבת להחליף שמלות. בחורף השמלה שלה מאדימה, באביב היא לובשת שמלת כלה לבנה, בקיץ השמלה ירוקה כהה ולפעמים צהבהבה,  ובסתיו היא מתקשטת בתכשיטים אדומים.

ננדינה תרבותית  Nandina domestica

שייכת למשפחת ה הערטניתיים – Berberidaceae. מקורה בסין.
זה צמח ירוק עד, מתאים לצל וצל חלקי,  או בשמש במפנה צפוני בלבד.  בשמש מלאה יסבול מצריבות בעלים.  מתאימה לכל הארץ פרט לבקעה ולערבה. מתאימה גם למיכלים. 
הגובה הוא עד 1.5 מ', ורוחב  עד 1 מ'.  העלים מורכבים, גדלים בדורים, וצבעם ירוק כהה. העלים מאדימים בחורף, וגם הנצרים הצעירים הפורצים מן האדמה גם הם בצבע אדמדם יפה.
הפריחה במכבדים לבנים בקצות העלים. הפריחה נמשכת כמעט חודש, ואחריה מתחילים להבשיל הפירות. בסתיו השיח נושא פירות אדומים יפים שנשארים עליו כל החורף.קצב הגידול הוא איטי עד בינוני, מאריך חיים. צריכת מים בינונית, זקוק להשקיה סדירה. עמיד למחלות ומזיקים. 

קצת רגיש לכנימה קימחית אם גדל בתנאים לא מתאימים.
הננדינה מתאימה על רקע של קיר לבן שמבליט את העלים והפירות האדומים..

נדינה תרבותית 'פייר פאוור'   Nandina domestica  'FIRE POWER

יש גם זן ננסי ואדום במיוחד – נדינה תרבותית 'פייר פאוור'   Nandina domestica  'FIRE POWER גובהו כ 60 ס"מ והצבעים אדום ורוד כתום וצהוב. ככל שקר יותר בחורף כך הצבעים שלו בולטים יותר. אין פירות

ננדינה 'פאייר פאוור'

כתבה:  
מיכל אליעד, עיצוב גינות ואדריכלות נוף ©

שתפו את המאמר הזה:

Email
Facebook
Twitter
LinkedIn
Print
דילוג לתוכן